fotografia hybrydowa

fotografia hybrydowa

Wspólne Języki – 5 najczęściej mówione Języki

Obecnie ponad 6900 języków używanych na świecie. Niektóre z tych języków są wypowiadane tylko przez garstkę ludzi, a na ich drodze do wyginięcia tak jak łacina, Dodos, aramejsku i dinozaurów. Jeśli jesteś zainteresowany w nauce języka, jednak może być lepiej wybrać jeden z tych języków, które mówi się najczęściej.

Istnieje wiele sposobów, aby zmierzyć się języka, ale tutaj są najlepsze pięć języków w oparciu o liczbę native speakerów. Nawet ta jest trudna do zmierzenia, ale z pewnością bardziej wiarygodne niż większość alternatyw.

# 5 – arabski (206 mln +)

Jako język islamu, arabski służy jako klej kulturowego dla wielu różnych krajach inaczej. Koran jest jeszcze napisane po arabsku, i służy jako symbol jednoczący na całym świecie. Ponadto, duże połacie Bliskiego Wschodu i północnej Afryki po arabsku albo jako języka ojczystego lub wspólnego języka. To zdobył wyróżnienie jako jeden z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych.

# 4 – hindi-urdu (240 mln +)

Dzięki czystej gęstości zaludnienia, hindi-urdu udaje się dostać do pierwszej piątki. Ze stanu ex-Colony i połączenia w całym anglojęzycznym świecie, wielu mówców hindi-urdu są również często imigranci do innych krajów. Plus, z silnych więzi kulturowych i rodzinnych powszechne w krajach hindi-urdu-języcznych, język może przetrwać przez wiele pokoleń w obcym kraju. Wraz ze wzrostem siły ekonomicznej Indiach i krajach ościennych, ten staje się często nauczył języka, też.

# 3 – English (328000000 +)

Głównie ze względu na szeroko rozłożone kolonizacji, angielski jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i rozłożone języków świata. Angielski jest także jednym z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych, i jest traktowany jako wspólnego języka na świecie.
Wpis zawdzięczamy