fotografia abstrakcyjna

fotografia abstrakcyjna

Pod koniec II wojnie światowej miał 40.000 wojsk USA w Korei. Zaczęło usunięcie tych żołnierzy, ponieważ mieliśmy żadnego interesu wojskową lub zobowiązań w Korei. Stan Korei jakim Stany Zjednoczone chodziło była niejasna, aż sekretarz stanu Dean Acheson zdefiniowane nasze intencje w Azji w styczniu 1950. Oświadczył, że Stany Zjednoczone będą bronić militarnej Japonii, wyspy Rykus i Filipiny. On nie wspomniał o Korei, i to nie zostało uznane w naszym zasłoną ochrony. Jedno ze źródeł twierdzi, że amerykańska obecność w Korei Północnej, gdy atakowane było 472 oficerów i żołnierzy. Kolejne roszczenia było zero. Co to jest całkowicie jasne, że nie mieliśmy żadnych zobowiązań traktatowych nie obiecuje bronić Korei, w rzeczywistości nie ma obowiązku jakiegokolwiek rodzaju bronić Korei w następstwie wypowiedzi Dean Acheson w odniesieniu do naszej roli w Azji.

Podobno, gdy Korea Północna zaatakowała Koreę Południową w czerwcu 1950 roku prezydent Truman zdecydował się bronić Korei Południowej bez zaangażowania ze strony rządu USA to zrobić. Zamiast prosić Kongres o wypowiedzenie wojny, jak zakłada się jako warunek wstępny do wojny przez konstytucję, Truman twierdził, że działa w imieniu Narodów Zjednoczonych i bez zgody Kongresu było konieczne. To było głównym odejście od przeszłości zrozumienia warunków, w których USA mogłyby walczą, a jeden, że nie została skorygowana. Praktyka ta doprowadziła do niefortunnych przygód wojskowych przez prezydentów USA do tej pory. Jest całkowicie jasne, że nie mieliśmy żadnych wiążących zobowiązań, formalna lub nieformalna, by walczyć w każdych warunkach w Korei Południowej, a zatem wyraźnie wojna z wyboru.

fotografia abstrakcyjna

Co nie jest jasne, dlaczego w ogóle jest Truman czuł potrzebę ingerowania w Korei. Jedyne co znalazłem w tej sprawie jest to, że Truman chciał pokazać „komunistów”, że nie będziemy stać bezczynnie, podczas gdy wchłaniane wolnych krajach.
Wpis zawdzięczamy